حضور رئیس مرکز ملی فرش در دانشگاه کاشان" ضعف صنعت فرش ایران از نبود مدیریت در این حوزه است "

۰۱ خرداد ۱۳۹۲ | ۱۹:۴۴ کد : ۵۷۱۰ آخرین اخبار
تعداد بازدید:۱۲۶۸
سه شنبه سی و یکم اردیبهشت ماه ۱۳۹۲ با حضور اساتید دانشگاه کاشان و برخی از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد فرش و با حضور جناب آقای محمد باقر آقا علیخانی و مشاور ایشان آقای مومنیان در جلسه ای در دانشگاه کاشان پیرامون ارتباطات مرکز ملی فرش و دانشگاه مباحثی مطرح شد. در این جلسه مدیر گروه فرش و اساتید دانشگاه کاشان از پتانسیل های موجود در این دانشگاه برای خدمت رسانی به فرش سخن گفتند.
حضور رئیس مرکز ملی فرش در دانشگاه کاشان" ضعف صنعت فرش ایران  از نبود مدیریت در این حوزه است "

ضعف صنعت فرش ایران  از نبود مدیریت در این حوزه است


گزارش و تصاویر از شهدخت رحیم پور


سه شنبه سی و یکم اردیبهشت ماه 1392 با حضور اساتید دانشگاه کاشان و برخی از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد فرش  و با حضور جناب آقای محمد باقر آقا علیخانی و مشاور ایشان آقای مومنیان در جلسه ای در دانشگاه کاشان پیرامون ارتباطات مرکز ملی فرش و دانشگاه مباحثی مطرح شد. در این جلسه مدیر گروه فرش و اساتید دانشگاه کاشان از پتانسیل های موجود در این دانشگاه برای خدمت رسانی به فرش سخن گفتند.

حضور رئیس مرکز ملی فرش در دانشگاه کاشان

ایشان مرکز ملی را به عنوان نهادی غیر دانشگاهی که قشر دانشگاهی از این مرکز دارای انتظاراتی هم راستا با اهداف تحصیل کردگان این رشته است معرفی نمود. تقبل هزینه های مقاطع ارشد جهت پایان نامه ها، اولویت بندی طرح های پژوهشی به پژوهشگران فرش و ارتباط متقابل مرکز ملی فرش و دانشگاه ، بومی سازی پژوهش ها یی که در زمینه فرش وجود دارد، شناسنامه دار کردن فرش با معرفی هویت ایرانی به گونه ای که با خواست های مشتریان در دنیا مطابقت داشته باشد ، ساماندهی وام هایی که در زمینه فرش و برگزاری المپیاد فرش با حمایت وزارت علوم و تحقیقات را مطرح نمودند.

نگرانی دانشجویان ارشد فرش برای اشتغال و حمایت های لازمه در این زمینه و انجام پروژ ه های تحقیقاتی از مباحثی بود که دراین نشست مطرح شد. حمید رضا مومنیان مشاور رئیس مرکز ملی فرش ایران از تنظیم تفاهم نامه در همکاری مشترک حوزه دانشی و تخصصی از انعقاد پیش نویس یک تفاهم نامه و قرارداد سخن گفتند. تفاهم نامه سه جانبه دانشکده فرش و پژوهشکده فرش کاشان با مرکز ملی در زمینه حمایت از پژو هش و تامین نیروی انسانی و تسهیلات به دانشجویان است. که در قالب بسته راهبردی ارائه می شود.

حضور رئیس مرکز ملی فرش در دانشگاه کاشان

در پایان علیخانی با بیان دقت در انتخاب کاربردی بودن طرح های تحقیقاتی برای فرش، شخصی ندیدن مسائل و برنامه ریزی درازمدت بعنوان ضرورت طرح تحقیقاتی و تلاش تحصیل کردگان فرش برای نفوذ پذیری در حوزه های مربوط به فرش سخن گفت. علیخانی ضعف فرش ایران را در نبود مدیریت در این حوزه دانست. همچنین تاکید بر ایجاد انگیزه و تقویت برای خواستن ها و تغییر نگاه سنتی به فرش را ضروری دانست  و حمایت از طرح های تحقیقاتی، تلاش برای حذف واسطه ها در فرش ، تاکید بر تبلیغات فرش، نمایشگاههای مجازی و اعزام هیئت های دانشجویی برای واکاوی مشکلات فرش در بازارهای جهانی را مطرح نمودند.

این نشست دراتاق کنفرانس دانشکده هنر برگزار شد.


نظر شما :