اخبار

دومین جلسه هماهنگی تدوین برنامه راهبردی فرش دستباف برگزار شد.
دومین جلسه هماهنگی تدوین برنامه راهبردی فرش دستباف برگزار شد.

دومین جلسه هماهنگی تدوین برنامه راهبردی فرش دستباف برگزار شد. گالری

با دعوت پژوهشکده فرش از صاحبان کارگاه های متمرکز قالی بافی کاشان، دومین جلسه هماهنگی تدوین برنامه راهبردی فرش دستباف برگزار شد. دکتر احمد اکبری رئیس پژوهشکده فرش ضمن ارائه گزارشی از روند تدوین برنامه راهبردی و اهداف پژوهشکده در جهت ایجاد همکاری و همراهی کلیه فعالان و ذینفعان فرش دستباف در راستای ساماندهی وضعیت فعلی این هنر صنعت، خواستار تعامل و همکاری بیشتر فعالان صنعت و دانشگاه در این حوزه شد و آن را ضروری دانست. در ادامه جلسه حاضران ضمن بیان مشکلات و چالش‌های فراروی فعالیت خود در کارگاه های متمرکز قالی بافی، راه حل هایی را در جهت همکاری بیشتر و بهتر میان دانشگاه و صنعت ارائه دادند که مورد توجه و استقبال دو طرف قرار گرفت. لازم به ذکر است بر اساس مصوبه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان در سال جاری، تدوین برنامه راهبردی فرش دستباف استان اصفهان و شهرستان کاشان به پژوهشکده فرش واگذار شده است.

ادامه مطلب
نخستین جلسه هماهنگی تدوین برنامه راهبردی فرش دستباف در پژوهشکده فرش ایران برگزار شد

نخستین جلسه هماهنگی تدوین برنامه راهبردی فرش دستباف در پژوهشکده فرش ایران برگزار شد گالری

در این جلسه که به دعوت پژوهشکده فرش و با حضور نمایندگانی از ادارات دولتی، شرکت ها و اتحادیه های فعال در حوزه فرش دستباف کاشان برگزار شد، دکتر برادران از اعضای پژوهشکده فرش ضمن ارایه گزارش کاملی از وضعیت فرش دستباف ایران و کاشان در ابعاد مختلف آن در چند سال اخیر به بیان ویژگی ها و مشکلات فراروی این هنر- صنعت پرداخت. در ادامه این جلسه که به ریاست دکتر احمد اکبری رییس پژوهشکده فرش برگزار شد، شرکت کنندگان به بیان دیدگاه ها و نظرات خود در جهت تقویت و رفع موانع و مشکلات هنر-صنعت فرش دستباف پرداختند. در پایان جلسه مقرر شد با تعامل و همکاری بیشتر میان پژوهشکده فرش، بازار و فعالان فرش دستباف برنامه راهبردی فرش دستباف تدوین گردد. لازم به ذکر است بر اساس آخرین مصوبه جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان در سال جاری، تدوین برنامه راهبردی فرش استان اصفهان و شهرستان کاشان، به پژوهشکده فرش ایران واگذار شده است.

ادامه مطلب
نخستین شماره از دوماهنامه اطلاع رسانی، آموزشی و تحلیلی فرش دستباف ایران با نام "طره" منتشر شد.

نخستین شماره از دوماهنامه اطلاع رسانی، آموزشی و تحلیلی فرش دستباف ایران با نام "طره" منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی نشریه "طره "، طره عنوان نشریه ای تخصصی با موضوع فرش دستباف است که با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به صاحب امتیازی و مدیرمسوولی "حمید کارگر" و سردبیری "داود شادلو" در گستره کشوری منتشر می شود.

ادامه مطلب